בלוגים חשובים בנושא שיווק דיגיטלי ושיווק בכלל – האוסף שלנו

תקציר למנהלים עסוקים

רוצים להיות מעודכנים כמונו בכל הנושאים החמים בשיווק בכלל ושיווק דיגיטלי בפרט, אלו הבלוגים אותם אני נוהג לפקוד בקביעות כדי להתעדכן, לדעת לפני כולם, וליישם.

המלצה שלי, אל תתחילו עם כולם בבת אחת, בחרו לכם שלושה, ארבעה בתחום המעניין אתכם ומהר מהר תוסיפו עוד למעקב.

בלוגים בנושא שיווק דיגיטלי ושיווק בכלל, האוסף שלנו

בלוגים באנגלית:

הבלוג של Avinash Kaushik

אבינש המתמחה באנליטיקס, הוא אחד השמות הגדולים בעולם השיווק הדיגיטלי והשיווק האינטרנטי, קאושיק הינו הכותב של שני הספרים המצליחים Web Analytics 2.0 ו-Web Analytics: An Hour A Day. בבלוג שלו, מרוכז כל התוכן הקשור לניתוח ותובנות אנליטיקס אשר מנהל שיווק דיגיטלי וכל אדם שרוצה להבין את נושא האנליטיק צריך להכיר.

HubSpot

את השם והלוגו אני מאמין שראיתם, האבספוט אחת מאבני הפינה של השיווק הדיגיטלי, מתחזקת בלוג משגשג, מלא בטיפים וטריקים לפיתוח חברות דרך האינטרנט. כמו כל דבר שחברה זו עושה הבלוג ברמה הגבוהה ביותר, מצויד בתוכן מהשורה הראשונה ומתאים לכל אדם בתעשיה.

Growth Hackers

ממבט ראשוני אולי אפילו לא תצליחו להבין איך Growth Hackers עונה על ההגדרה של בלוג, הוא מעוצב ונראה קצת כמו רשת חברתית. באתר זה מערכת הדיונים מאוד מפותחת וכוללת שאלות ותשובות, ודיונים מעניינים ומלאי תוכן. כמובן שהכל סובב סביב מאמרים כתובים היטב המפורסמים בו יום יום כמו שעון שוויצרי.

Search Engine Watch

פשוט לתפעול ובעל כמויות אדירות של חומר, Search Engine Watch (SEW) מכסה כל תחום העולה לראשכם, מתעשיה דרך SEO למובייל ועד PPC. לצערנו, בגלל עומס החומר הגדול דברים ספיציפים אולי יהיו קצת קשים למציאה אך לכל שאלה באתר זה יש תשובה.

Semrush

חברה זו הינה אחת מחברות המחקר התחרותי המובילות בעולם! החברה מתפעלת בלוג חזק מאוד עם כותבים מומחים בתחומי השיווק הדיגיטלי. הבלוג מתעדכן מדי יום בתוכן ברמה גבוהה, יש לכם אנגלית חזקה? זו הכתובת.

Search Engine Journal

אמנם השם מזכיר את מספר 3 ברשימה שלנו, אך למען האמת אלו שתי חברות שונות לחלוטין. גם Search Engine Journal (SEJ) מפוצצת מידע מכל תחומי השיווק הדיגיטלי, ובעזרת UI מצוין הניווט באתר למציאת התוכן הרצוי פשוט וקל. האתר מביא תוכן באנגלית פשוטה לקהל הרחב (המקצועי וגם הפחות).

(Modern Marketing (By Oracle

תאגיד הענק Oracle, המונה יותר מ130,000 עובדים ברחבי העולם מפעיל בין היתר בלוג חזק ומפותח לענפי השיווק הדיגיטלי. בבלוג זה תוכלו להתעדכן בכל הנושאים המוכרים ,כמו גם מהפחות מוכרים כגון: (Cross Chanel Marketing (CCM.

Social Media Examiner

בלוג זה, מוקדש לפן החברתי שבשיווק הדיגיטלי, זאת אומרת שהבלוג מתמחה בכל צורות המדיה החברתיות ומפרסם שלל מאמרים על דרכי התמודדות עם פרופילים מרובים, צורות כתיבה מונחות מטרה וכדומה. מומלץ מאוד להאזין לפודקאסט היוצא באופן קבוע, מכסה בכל שבוע תחום חם, בקלות כיפית להאזנה.

 

בלוגים בעברית:

Ask Pavel

אחד הבלוגים המעניינים ביותר לכל איש שיווק ומכירות כמו גם לאנשים המתעניינים בתחום ללא ידע קודם, הבלוג של Ask Pavel מכסה את כל תחומי השיווק הדיגיטלי במאמרים רלוונטים וכתובים טוב. מאמרים אלו מיועדים למתחילים ולמתקדמים כאחד.

Yazamnik

בבלוג של אתר יזמניק, מפי דימה קגנוביץ’, נמצאים שלל של פוסטים שונים ומגוונים. הבלוג עצמו בנוי מצוין, בעל תדירות עדכון גבוהה, עונה על שאלות אטרקטיביות ומעלה לתודעה נושאים חשובים לכל מנהל שיווק ומכירות.

מזבלה

בשונה משאר הבלוגים שתיארתי, מזבלה רחב יותר ומדבר על שיווק באופן כללי. כידוע, בתוך תחום השיווק הכללי נמצא ענף עבה ושמו שיווק דיגיטלי. בבלוג זה תוכלו לקרוא גם על יחסי ציבור, שיווק מסורתי, ואפילו על משרות בתחום.

קידום אתרים עידן בן אור

הבלוג של עידן בן אור מציע, כמו אחרים, תוכן אודות קידום אתרים וSEO, לעומת זאת עידן מתמקד כמעט ורק בגוגל. באתר של עידן תמצאו תחת “חדשות גוגל ועדכונים” עדכונים אקטואליים וחשובים בנושא של גוגל וקידום אתרים.

הבלוג של יאן יאנקו

יאן הוא מומחה שיווק דיגיטלי ברשתות חברתיות, אך בפרט הוא מתמחה בשיווק דרך פייסבוק. בבלוג של יאן ניתן למצוא תוכן מצוין להעשרת הידע בנושא שיווק בפייסבוק ובהתנהגות צרכנית.

הבלוג של ליאור פרנקל

 הבלוג של ליאור פרנקל מדבר על יזמות, על שיווק, ועל איך לעבוד בעולם החדש. ליאור כותב בשפה קולחת, טבעית וידידותית, ונותן המון מידע בעל ערך, כך שלא תצליחו להפסיק לקרוא!

 

אדר חי

אדר חי

מייסד שותף ומנכ"ל חברת SocialValley. נלהב משיווק ומהייטק ובזמנו הפנוי חושב על רעיונות משוגעים.
אהבתם את הפוסט? שתפו!
פוסטים מומלצים עבורך