בדיחות של מנהלי שיווק דיגיטלי שהצחיקו אותנו, (ושיעלו חיוך במצגת הבאה שלכם)

תקציר למנהלים עסוקים

כל מנהל מכירות ושיווק צריך מדי פעם לעשות הצגה: למנכ”ל, לחברות שותפות, או ללקוחות פוטנציאלים. תמיד נחמד יותר ויוצר אווירת פתיחות לשבור את הקרח עם איזה סרטון או בדיחה נחמדה. העניין הוא שלא כולנו סטאנדפיסטים, אחרת היינו הולכים להיות כאלו, ואם אתם עדיין תשמחו לשבור את הקרח יש הרבה סרטונים ברחבי הרשת שיכולים לעשות את זה בשבילכם. קיבצנו אוסף של סרטוני שיווק בשבילכם.

שנתחיל?

בדיחות של מנהלי שיווק דיגיטלי שהצחיקו אותנו, (ושיעלו חיוך במצגת הבאה שלכם)

 

 1. If conference Calls were real

הסרטון הפופולרי הבא, למי שלא מכיר, מראה מה אם Conference calls היו בעולם האמיתי. כל מנהל מכירות מבצע עשרות כאלה ביום, וכל אחד יכול להזדהות עם המצב הזה.  מה שאהבתי בסרטון הזה הוא שהכללים משתנים בשיחות ועידה, וכשמקבילים אותן לעולם האמיתי זה פתאום נראה אבסורדי.

 

 1. Business Travel Stops Here

הסרטון הבא הינו בעצם פרסומת ל Live Meetings  של מייקרוסופט, מנהלי מכירות נדרשים לעיתים קרובות לנסוע לחו”ל למטרות עבודה. בשלב כלשהו הנסיעות לחו”ל הופכות משבירת שיגרה למועקה של ממש, מייקרוסופט בעצם מינפה את ההרגשה הזו ויצרה פרסומת חמודה ומצחיקה למוצר החדש שלה.

 

 1. קבוצת “צרות בהייטק

קבוצת “צרות בהייטק” היא קבוצת פייסבוק אשר בצורה צינית ושנונה צוחקת על החיים הטובים שיש בתעשיית ההייטק, הקבוצה מעלה אינספור פוסטים שנונים מדי שבוע, זהירות דפדוף זריז בעמוד שלהם עלול להימשך משלוש דקות לשלוש שעות בקלות. דוגמא פשוטה:

בכותרת: הפלזמה החדשה שהתקינו מפריעה לי להתנדנד בערסל

 

 1. Every Meeting Ever

מאותם היוצרים של הסרטון הראשון (if conference calls were real) מגיע אלינו הסרטון הזה המתאר את התסכול שיש בפגישות שפשוט לא עובדות. התיאור של אותן דמויות בחברה ומה שיש להן להגיד בעיניי מדויק להפליא ומצחיק מאוד. בטוח שאותם מנהלים יוכלו במקום לקשר את הדמויות לאנשים בחברה שלהם.

 

 1. שיווק דיגיטלי מול שיווק מסורתי

עוד פרסומת משעשעת מחברת Adobe, הפעם אנו רואים השוואה בין הפרסומות המסורתיות במקרה הזה פרסומות טלוויזיה, לבין פרסומות השיווק הדיגיטלי, כולם מצפים לפרסומות בטלוויזיה בקוצר רוח כדי שסוף סוף יוכלו להתעסק בטלפון (מוטיב השיווק הדיגיטלי).

 

 1. סנדוויצ’ים אישיים במשרד

מכירים את זה שאתם הולכים למקרר של המשרד ורואים סנדוויץ’ עם שם של מישהו? הבדיחה הזו מציגה את המצב הזה קצת אחרת.

  

 1. The Expert

הסרטון הבא צוחק על המצב בו מחלקת המוצר דורשת ממחלקת הפיתוח משהו מסוים אשר אין ביכולתם לפתח, מחלקת הפיתוח האומללים מנסים להסביר את המצב אך נתקלים באוזניים אטומות לחלוטין.

 

 1. שיווק מחברת אדובי

בסרטון הבא אנו רואים צוותי פיתוח עובדים במרץ תעשיות שלמות מתרוממות על הרגליים, והכל לחינם. כמה נזק יכולה לעשות ילדה קטנה במקום הלא נכון עם חיבור לאינטרנט. מצחיק לראות את צד הלקוח ומה הוא מעולל בצד השני.

 1. Customer Service והשטויות שלהם

אין דבר יותר מתסכל מלהתקשר לתמיכה כשמוצר בחברה לא עובד, כל מילה שהם מוציאים מהפה אני מדמיין את הסיטואציה הזו בצד השני.

 

 

 1. אם גוגל היה אדם

הסרטון עונה על השאלה איך דברים היו נראים אם גוגל היה בן אדם ולא מכונה, בסרטון מוצגים כל מיני סיטואציות דמיוניות הלקוחות מתוך חיפושים שאנשים מבצעים, ביום יום. סרטון חמוד ומצחיק מבית Collage Humor.

 

 1. Marketing vs. Sales

סרטון מקורי על “היריבות” והשוני בין מחלקת השיווק למחלקת המכירות. בסרטונים מוצגים אחד מול השני משפטים של אשת מכירות מול משפטים של איש שיווק, מצחיק לראות את ההבדלים באופי האנשים כנגד הרעיון שלשניהם אותה משימה.

 

 1. המשווק האידיאלי

אין דבר קשה כמו לטפח ליד, עבודה אין סופית, חסרת חוקים ברורים, שיכולה ליפול ברגע. ישנם אנשים שטוענים אחרת מסתבר:

 

 1. נתונים בשידור חי

הסרטון הבא הוא פרסומת לחברת SAP המתמחה בBusiness Development . הסרטון משקף מצב משתנה תמידי של “הלקוח”, מצב שאי-אפשר לעקוב אחריו בשל קצב התפתחותו המהיר, הפרסומת חמודה ומשעשעת ביותר.

 1. גוגל אנליטיקס בחיים האמיתיים

לאלו המכירים את התחום הסרטון מצחיק מאוד, הוא מציג בצורה ממשית והומוריסטית את חווית הלקוח באתר עם פרסומות אשר מוליכות אותו שולל ואף מציקות לו. יפה לראות את האלמנטים שהסרטון מציג, לקוח מתמקד למוצר אחד, מוצע לו כמה מוצרים אחרים ולבסוף הוא מאבד את המוצר אותו הוא רצה מלכתכילה.

 

לסיכום,

בפגישות שיווקיות מומלץ מאוד להעלות חיוך על פני הנוכחים באמצעות סרטון מצחיק או תמונה משעשעת. מעבר לכך כל שבירת שיגרה והתבדלות מרוב המצגות היא דרך מצויינת להצליח, לכן אנו ממליצים גם על בניית מצגות קצת שונות מהנורמה. ניסינו לקבץ לכם כמה מהסרטונים והתמונות שאנו התחברנו אליהם יותר, בתקווה שגם אתם תתחברו ותשתמשו בהם. כל תוספת שעולה לראשכם או רעיון נחמד הקשור לעניין יתקבל בברכה בתגובות, ושיהיה בהצלחה במצגת הבאה.

אדר חי

אדר חי

מייסד שותף ומנכ"ל חברת SocialValley. נלהב משיווק ומהייטק ובזמנו הפנוי חושב על רעיונות משוגעים.
אהבתם את הפוסט? שתפו!
פוסטים מומלצים עבורך